Resultat Aranäs Open

I denna nyhet finns en sammanställning av alla AHK-lagens resultat i Aranäs Open. Klicka på "läs mer" för att se hur det gick i lördagens matcher.

Resultat söndag

F95, A-slutspel
Kvartsfinal
Kungälvs HK - AHK 3 10 - 4

F95, B-slutspel
Kvartsfinal
AHK 2 - AHK 1 2 - 5
Semifinal
IK Sävehof - AHK 1 8 - 6

F96, B-slutspel
1/8-delsfinal
Bjurslätts IF 1 - AHK 6 - 3

F97, B-slutspel
Kvartsfinal
HK Aranäs blå - AHK 7 - 3

F98, B-slutspel
1/8-delsfinal
HK Aranäs blå - AHK 5 - 6
Kvartsfinal
HK Aranäs vit - AHK 3 - 7
Semifinal
AHK - Kärra HF 2 9 - 16

F99, A-slutspel
1/8-delsfinal
AHK 1 - Önnereds HK 2 5 - 2
Tibro HK grön - AHK 3 12 - 4
Kvartsfinal
Tibro HK grön - AHK 1 5 - 1

F99, B-slutspel
1/8-delsfinal
AHK 2 - BK Banér 6 - 4
Kvartsfinal
AHK 2 - Sorunda IF 2 5 - 2
Semifinal
AHK 2 - IK Sävehof 2 4 - 5

Herrjunior, slutspel
Semifinal
Önnereds HK - AHK 14 - 18
Final
AHK - Redbergslids IK 16 - 17

P97, B-slutspel
Kvartsfinal
H43 blå - AHK 15 - 16
Semifinal
HK Ankaret - AHK 15 - 12


Resultat lördag
F95, grupp 1

AHK 1 - HK Farmen 6 - 13
AHK 1 - Tibro HK 5 - 10
Mölndals HF - AHK 1 12 - 5

AHK 1 till B-slutspel
F 95, grupp 2
AHK 2 - Kortedala IF 10 - 12
HK Aranäs - AHK 2 11 - 4
Nödinge SK - AHK 2 8 - 10

AHK 2 till B-slutspel
F95, grupp 4
Vårgårda IK - AHK 3 7 - 9
IK Sävehof - AHK 3 3 - 5
AHK 3 - Täby HBK 9 - 15

AHK 3 till A-slutspel
F96, grupp 1
AHK - Gustavsbergs IF 7 - 15
AHK - HK Aranäs blå 8 - 11
Bjurslätts IF 2 - AHK 6 - 5

AHK till B-slutspel

F97, grupp 1
AHK - Kärra HF 1 7 - 17
AHK - HF Orust 2 - 6
Lugi HF - AHK 13 - 7

AHK till B-slutspel

F98, grupp 2
HK Ankaret röd - AHK 1 7 - 2
IK Baltichov blå - AHK 1 9 - 9
AHK 1 - Kärra HF 1 2 - 6

AHK 1 till B-slutspel

F98, grupp 7
Kortdala IF svart - AHK 2 10 - 4
Mölndals HF - AHK 2 10 - 4
AHK 2 - Torslanda HK vit 1 - 15

AHK 2 till B-slutspel
F99, grupp 6
Sorunda IF 2 - AHK 3 8 - 8
BK Heid röd - AHK 3 4 - 8
AHK 3 - Kärra HF gul 8 - 13

AHK 3 till A-slutspel

F99, grupp 7
Skara HF vit - AHK 1 3 - 4
BK Banér - AHK 1 2 - 14
AHK 1 - HK Aranäs röd 14 - 8

AHK 1 till A-slutpsel
F99, grupp 8
Särökometernas HK - AHK 2 13 - 6
AHK 2 - Önnereds HK 2 3 - 3
AHK 2 - Skara HF lila 5 - 5

AHK 2 till B-slutspel
Herrjunior
Redbergslids IK - AHK 14 - 13
AHK - Kärra HF 16 - 9
AHK - Mölndals HF 23 - 11
Önnereds HK - AHK 14 - 18

AHK till semifinal

P97, grupp 1
AHK - HK Aranäs 1 10 - 7
Särökometernas HK blå - AHK 21 - 11
AHK - Halmstad HP 4 - 11
IFK Tumba - AHK 19 - 10
AHK till B-slutspel
Minihandboll pojkar, grupp 1
Önnereds HK grön - AHK 1 10 - 9
AHK 1 - HK Aranäs 3 13 - 8
HK Aranäs blå - AHK 1 0 - 8
AHK 1 - Bjurslätts IF 7 - 2
AHK 1 - IK Nord 10 - 3

Minihandboll pojkar, grupp 2
HK Aranäs gul - AHK 2 11 - 4
AHK 2 - HK Aranäs Onsala 7 - 8
IK Nord - AHK 2 3 - 7
AHK 2 - IK Baltichov 1 2 - 3
AHK 2 - IK Sävehof svart 7 - 12

Minihandboll pojkar, grupp 3
Önnereds HK svart - AHK 3 7 - 6
AHK 3 - Kärra HF 15 - 6
AHK 3 - Mölndals HF 10 - 2
HK Aranäs 4 - AHK 3 3 - 5
HK Aranäs 1 - AHK 3 4 - 16

Skrivet av Martin Johansson   
2010-05-15 19:28